Konwiwencja 15 października 2017r. w Koziegłowach

Kolejna konwiwencja Grupy Różańcowej Kijów, odbędzie się w Koziegłowach k. Poznania (jest to miejscowość bezpośrednio granicząca od północnego-wschodu z Poznaniem). Mieszka tam czterech braci i siostra z Grupy Różańcowej.

Czas konwiwencji: niedziela 15.10.2017r. od godz. 11:00.

Konwiwencja odbędzie się w salce przy kościele pw. Św. Brata Alberta na ul. Kwiatowej 9 w Koziegłowach (http://www.albertus.poznan.opoka.org.pl/ ).

Wszystkich członków Grupy Różańcowej Kijów serdecznie zapraszamy!

zobacz więcej...
Pielgrzymka do Kijowa - 2017

W dniach 28.04-03.05.2017r. odbyliśmy jako Grupa Różańcowa naszą pierwszą pielgrzymkę do miejsca misji za którą się modlimy na Różańcu - Kijowa. Ta pielgrzymka była niesamowitym przeżyciem dla nas wszystkich. Bracie i Siostro - warto pielgrzymować!

zobacz więcej...
Konwiwencja 13-15 sierpnia 2016r. Warszawa

W dniach 13-15.08.2016r. jako Grupa Różańcowa mieliśmy okazję się spotkać z Jarkiem i Beatą Macioch oraz ich rodziną w Warszawie. Byliśmy goszczeni przez braci i siostry z Drogi w Warszawie. Wszystko wypadło cudownie. W czasie konwiwencji, przypominaliśmy sobie wypowiedzi Ojca Świętego Franciszka ze Światowych Dni Młodzieży w Krakowie. Poniżej je przedstawiamy.

Wypowiedzi Ojca Świętego Franciszka w Polsce

Tekst pisany kursywą - cytaty Franciszka. Tekst w nawiasach kwadratowych - własny komentarz.

[- Papież na ŚDM mówił o tym, że należy przyjmować uchodźców - przykłady z Biblii uchodźców: Izrael (wyjście z Egiptu, tułaczki w czasie niewoli babilońskiej; Święta Rodzina - Chrystus z Marią i Józefem uchodzili do Egiptu przed Herodem) - Polska przyjęła już 600 tys. uchodźców z Ukrainy

- Papież na pokładzie samolotu do Włoch powiedział, że nie można utożsamiać islamu z terroryzmem - ze względu na treści zawarte w Koranie, znacznie większe prawdopodobieństwo pójścia muzułmanina drogą terroryzmu niż chrześcijanina, ale nie można stawiać równania muzułmanin = terrorysta]

zobacz więcej...
Konwiwencja 10 lipca 2016r.

10 lipca odbyła się kolejna konwiwencja grupy młodych modlącej się za misję w Kijowie. Gościnę tym razem zapewnił nam dom Edyty Stein we Wrocławiu. Po jutrzni odbyło się dzielenie się doświadczeniem kolejnego miesiąca modlitwy. Jednocześnie ustalono, że każda kolejna konwiwencja będzie się odbywać w innym mieście - teraz kolej na Bydgoszcz lub Gniezno.

Konwiwencja 12 czerwca 2016 r.
W dniu 12 czerwca odbyła się pierwsza konwiwencja grupy młodzieży modlącej się codziennie różańcem za rodziny w misji ad gentes w Kijowie. Gościny udzieliło Sanktuarium Miłosierdzia Bożego w Poznaniu. Po laudessach młodzi podzielili się swoim doświadczeniem modlitwy zwracając uwagę na fakt, że proboszczowie chętnie otwierają kościoły na ich prośbę. Na zakończenie konwiwencji cała grupa, za pośrednictwem systemu telekonferencyjnego połączyła się z rodziną w Kijowie przekazując pozdrowienia oraz zapewnienie dalszej modlitwy.
List z Kijowa

Pokój Wam,

wybaczcie, że nie pisaliśmy długo ale mamy trudny czas. Dzieci złapały wirusa, gorączka, kaszel... i już od dwóch tygodni chorują. Najtrudniej jest jak są chore maluchy, bo są zapłakane, marudne... ale spróbujemy coś napisać.  Dostaliśmy też maila (przez Adama prezbitera) od Klaudii, odpowiedzialnej z tej grupy młodych. Pisała o planowanej na 12 czerwca konwiwencji i prosiła żeby też coś napisać.
Jesteśmy misją ad gentes w Kijowie. Zaczynaliśmy w Charkowie ale w zupełnie innym składzie rodzin. Naszą patronką jest św. Gemma Galgani. To jest Włoszka, stygmatyczka do której przychodził jej Anioł Stróż i często mocno ją korygował. Miała też swoje walki, pytania... W Polsce można dostać książkę o niej. Jej święto przypada na 11 kwietnia.

zobacz więcej...

Katechezy dla narzeczonych
w parafii św. Wojciecha, Poznań

katechezy odbywają się w poniedziałki, rozpoczynamy o godz. 19:30

Niniejsza witryna nie jest oficjalną stroną Drogi Neokatechumentalnej. Wszelkie oficjalne informacje są umieszczone pod adresem www.camminoneocatecumenale.it.
created by designers DTS™ technology
Redakcja: